VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ

Primární obrázek článku
1

Národní cena za studentský design 2019.

Studenti oboru Produktový design Antonín Košek a Nikola Kolářová zaujali svými pracemi nezávislou odbornou porotu celorepublikové soutěže Národní cena za studentský design. Nikola Kolářová získává Národní cenu za studentský design v juniorské kategorii. Zároveň obdržela i nejvyšší počet hlasů ve veřejném hlasování a stává se držitelkou Ceny veřejnosti. Její batoh B-help vznikal v úzké spolupráci s hendikepovanými lidmi (batohy nesou motivy z jejich kreseb). Podstatnou součástí tohoto designu je koncepce, která počítá s tím, že koupí takového batohu zákazník přispěje na konto zařízení, které je do projektu zapojeno. Tato práce byla už v červnu vyhodnocena jako nejlepší maturitní práce 2019 v oboru Produktový design.

Antonín Košek je čerstvým držitelem ocenění Dobrý design za soubor exkluzivních skleněných váz Lapideus, inspirovaných egyptskými pohřebními nádobami a barevností drahých kamenů typických pro oblast blízkého východu. Oba čerství absolventi železnobrodské sklářské školy navrhovali tyto produkty pod vedením MgA. Zuzany Kynčlové.

Za zmínku stojí ještě další dvě studentské práce, které v této prestižní soutěži získaly skvělá umístění ve veřejném hlasování – 2. místo získalo dětské odrážedlo Koloběh od Emy Naarové a 3. místo skládací sáně Sledgeboard studenta Romana Mareše, které vznikaly pod výtvarným vedením pedagoga MgA. Tomáše Rýdla.

Vytvořeno 15.11.2019 14:24:50 - aktualizováno 15.11.2019 14:53:14 | přečteno 72x | ernest

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ

1

1

Z vyhlašování

Z vyhlašování

B-hepl a Lapideus

B-hepl a Lapideus

Koloběh a Sledgeboard

Koloběh a Sledgeboard

load