Skleněné krychle Stezky svobody ze sklandy

Primární obrázek článku
stezka-3

Sousedé a chalupáři z Horního Maxova Stezku Svobody postavili společně s obyvateli Lučan nad Nisou, Jindřichova a přáteli z okolí. Na téměř dvanáctikilometrovém turistickém okruhu vzniklo celkem dvanáct zastavení. Tyto objekty mají podobu žulových sloupků, na jejichž vrcholu je usazena skleněná krychle a kamenný hranol je ovinut kovovou páskou, do níž je vypálen unikátní citát o svobodě od dvanácti světových i českých osobností. Textovou podobu citátů v ocelových pásech navrhli v soutěži žáci naší školy. Vítězství patří žákyni Veronice Kolářové, které blahopřejeme. Na skleněných krychlích rovněž pracovali učitelé a žáci železnobrodské sklářské školy. V sobotu 8. května 2021 bude Stezka Svobody slavnostně otevřena pro veřejnost. Na okruhu s dvanácti zastaveními se, krom krychlí z hutního zaměření, představí naše škola také předváděním technik rytého skla a skleněných figurek. Více informací naleznete ve videu nebo na webu Stezky Svobody.

Vytvořeno 6.5.2021 6:43:40 - aktualizováno 6.5.2021 7:30:39 | přečteno 194x | ernest

Skleněné krychle Stezky svobody ze sklandy

stezka-3

stezka-3

Krychle pro Stezku Svobody 3

Krychle pro Stezku Svobody 3

Krychle pro Stezku Svobody 2

Krychle pro Stezku Svobody 2

Krychle pro Stezku Svobody 1

Krychle pro Stezku Svobody 1

load