Projektové dny NAKAP se vracejí

Primární obrázek článku
NAKAPlogo

S návratem našich studentů se otevřely dveře školy i pro žáky základních škol a je opět možnost konat projektové dny, které naše škola nabízí v rámci projektu NAKAP. Žáci 8. a 9. tříd mohou se svými učiteli strávit několik hodin v laboratoři a chemii si takzvaně „osahat“. První projektový den si po několikaměsíčním lockdownu užili 27.5.2021 žáci ZŠ Janov nad Nisou. Pod odborným dohledem si vyzkoušeli dělící operace, jako destilaci, krystalizaci, filtraci, či sublimaci. Hned následující den, 28.5.2021 zaplnili laboratoř žáci ZŠ Kokonín. Tématem jejich bádání byla Chemie v domácnosti a kuchyni. Během experimentování se dozvěděli zajímavosti o chemikáliích běžně doma používaných, jejich účincích, rizicích i dopadu na životní prostředí. V červnu přivítáme žáky z dalších škol libereckého kraje a věříme, že tato akce u nich vzbudí zájem o chemii a třeba se stanou i studenty naší školy. Nadále nabízíme tuto aktivitu i pro další základní školy regionu od září 2021. Bližší informace na 602 185 806 nebo zde.

Vytvořeno 28.5.2021 17:52:53 - aktualizováno 31.5.2021 10:12:41 | přečteno 203x | ernest

Projektové dny NAKAP se vracejí

NAKAPlogo

NAKAPlogo

Žáci ZŠ ve školní laboratoři

Žáci ZŠ ve školní laboratoři

Žáci ZŠ ve školní laboratoři II.

Žáci ZŠ ve školní laboratoři II.

load